Telineasentaja / Scaffolder, Jettica Oy
  • Alkuperäinen julkaisupäivä 15.7.2024
  • Hae viimeistään 30.9.2024
  • Lähde: Työ- ja elinkeinotoimisto
(in English below) Haemme 15 telineasentajia

Haluatko työn, jolla on vaikutusta tulevaisuuteemme? Oletko tiimipelaaja?

Olemme suomalainen palveluyritys, joka tarjoaa teollisuuden ja rakentamisen palveluita. Tarjoamme palveluitamme yli 30 vuoden kokemuksella. Palvelumme on suunniteltu niin, että ne sopivat hyvin teollisuuden ja rakentamisen alihankintatarpeisiin. Olemme vastuullinen kumppani, joka turvaa ja varmistaa projekteille riittävän ja osaavan työvoiman määräaikaisiin ja vakituisiin tarpeisiin.

Missiomme on työvoiman välittäminen teollisuuden ja rakentamisen tarpeisiin. Haluamme helpottaa urakoitsijoita työvoiman hankinnassa ja mahdollistaa projektien sujuvat toteutukset.

Me Jetticalla olemme kaikki rautaisia ammattilaisia, joiden tekemistä ohjaa yrityksemme arvot. Arvoihimme kuuluvat mm. välittäminen, ketteryys sekä kestävä kehitys. Välitämme asiakkaistamme sekä työntekijöistämme ja toimintamme keskiössä on turvallisuus.

Lisätietoa meistä löydät verkkosivuiltamme www.jettica.fi

TYÖNKUVAUS JA TYÖTEHTÄVÄT
Työtehtäviin kuuluu pääosin telineiden kokoamista ja purkamista.

Jotta voit onnistua työssäsi, odotamme että osaat
- rakennus ja huoltotöiden tekeminen erilaisissa korkeissa rakennuksissa ja vastaavanlaisissa korkeissa kohteissa kuten torneissa ja teollisuussavupiipuissa
- metallista tai puusta tehtyjen rakennustelineiden pystyttäminen työmaille
- rakennusten ja muiden rakennelmien purkaminen

Odotamme jokaiselta työntekijältämme laadukasta työnjälkeä sekä erinomaista asennetta. Emme vaadi suomen kielen taitoa, mikäli pystyt kommunikoimaan englanniksi, viroksi, bulgariaksi puolaksi tai venäjäksi.

Katsomme eduksesi:
- halun tehdä fyysistä työtä
- AB-ajokortti

TARJOAMME SINULLE
Tarjoamme sinulle kaikki työssäsi tarvitsemasi kortit, jotka ovat voimassa 5 vuotta. Huolehdimme, että kaikilla työntekijöillämme on laadukkaat sekä turvalliset työvälineet ja työvaatteet työskentelyyn. Työmaat ovat pääosin isoja ja ennen töiden aloitusta perehdytämme sinut meidän toimintatapoihin.
Palkkaus TES mukainen. Työsuhteen kesto vakituinen.
Työntekijämme ovat elinehtomme ja panostamme jatkuvasti työntekijöidemme työhyvinvointiin mm. seuraavin keinoin: JetBox -työkalu ja yhteiset säännölliset kokoontumiset, 6 viikon välein lähetettävä henkilöstökirje, jossa vinkkejä työssä jaksamiseen, turvalliseen työskentelyyn sekä tietoa tulevista yrityksen tapahtumista.

TÖIHIN MEILLE
Hae paikkaa alla olevan hakulinkin kautta. Voit myös lähettää meille hakemuksen sähköpostitse pauli@jettica.fi

Voit kuvata itsestäsi halutessasi hakuvideon ja liittää sen hakemukseesi. Erillinen hakuvideo ei ole pakollinen mutta toki erotut muiden joukosta eduksesi. Hakuvideon kesto enintään 5 minuuttia ja sen olisi hyvä sisältää puhemuodossa hakemuksesi ja cv:n sisältösi.

Hakuaika päättyy 30.9.2024, laitathan hakemuksesi mahdollisimman pian sillä aloitamme haastattelukierrokset jo hakuajan aikana.

Lisätietoja arkisin ma-pe klo 7-16, Pauli Iivonen, p. 050 371 9772.

ENGLISH: Do you want a job that has an impact on our future? Are you a team player?

We are a Finnish company that offers industry and construction services. We offer our services with more than 30 years of experience. Our services are designed so that they are well suited to the subcontracting needs of industry and construction. We are a responsible partner who ensures sufficient and skilled labor for temporary and permanent projects.

Our mission is to provide labor for the needs of Finnish industry and construction. We want to make it easier for contractors to procure labor and enable smooth implementation of projects.

At Jettica, we are all solid professionals whose actions are guided by our company's values. Our values include caring, agility and sustainable development. We care about our customers and our employees, and safety is at the center of our operations. You can find more information about us on our website www.jettica.fi

JOB DESCRIPTION AND DUTIES:
For you to succeed in your work, we expect that you know how to:
-Performing construction and maintenance tasks in tall buildings and e.g. towers and industrial chimneys
-Assembling scaffolding made of metal or wood on construction sites
-Disassembling scaffolding on structures and buildings

We look to your advantage:
-Good physical condition
-B driver's license
-English language skills

We expect high-quality work output and an excellent attitude from all of our employees. You can work with us in Finnish, English, Estonian, Polish, Russian or Bulgarian.

WE OFFER YOU:
-All the cards that are obligatory in the Finnish working life and are valid for five years.
-We make sure that all our employees have high-quality and safe equipment and clothing for working. The work sites are mostly big, and before the work starts, we familiarize you with our methods.
-Payment of your flights, if necessary, if you come to work for us from somewhere other than Finland
-Free accommodation
-Permanent duration of employment
-Occupational health. Our employees are our life blood, and we constantly invest in the well-being of our employees at work e.g. through the following means: JetBox tool, joint regular meetings, staff letters with tips for staying at work, safe work and information about upcoming company events.

HOW TO APPLY:
Send us an application in English or in another language mentioned above by e-mail: pauli@jettica.fi

You can also shoot a video of yourself and attach it to your application. A separate application video is not mandatory, but of course you stand out from the crowd to your advantage. The duration of the application video is no more than five minutes, and it should contain your application and CV content in spoken form.

The application period ends on September 30th, 2024. Please submit your application as soon as possible because we will start the interview rounds already during the application period.

More information on weekdays, Mon-Fri from 7.00 to 16.00, Pauli Iivonen, tel. +358 50 371 9772.
Hae työpaikkaa

Hae työpaikkaa osoitteesta https://www.jettica.fi/uramahdollisuudet/072024rekry-tyohakemuslomake/